Czytaj Lokalnie

Matras, Fot. Kamila Zarembska

By wspierać lokalne czytelnictwo, zorganizowaliśmy ogólnomiejską akcję promocji księgarń jako ważnych centrów kultury i miejsc kształtowania więzi społecznych. W porozumieniu z księgarzami przygotowaliśmy wyjątkowy gadżet: torbę zaprojektowaną przez Przemka Dębowskiego, kultowego grafika i projektanta okładek książek. To prezent, który czytelnicy mogli otrzymać przy zakupie przynajmniej trzech książek w 34 księgarniach uczestniczących w akcji. Torby spotkały się z ogromnym zainteresowaniem – wszystkie 2500 rozeszło się błyskawicznie.

Przygotowaliśmy również serię wywiadów z pracownikami i wyjątkowymi przyjaciółmi-bywalcami ośmiu krakowskich księgarń: De Revolutionibus, Bonobo, Massolitu, Pod Globusem, Lokatora, Ha!artu, Matrasu przy Rynku Głównym i antykwariatu Rara Avis przy ul. Szpitalnej. O tym, dlaczego warto odwiedzać i wspierać takie miejsca, opowiedzieli m.in.: Tomasz Pindel, Mateusz Pakuła, Zośka Papużanka, Ziemowit Szczerek, Wojciech Bonowicz i prof. Aleksander Krawczuk.

Oprócz mediów, które opublikowały wywiady, o akcji napisały m.in. „Dziennik Polski” Instytut Książki, portal Krakow.pl oraz blog Książki Kupuję Kameralnie.