Była to już 19. – i tradycyjnie rekordowa edycja najważniejszych targów książki w kraju. Około 68 tysięcy zwiedzających spotkało się w trakcie trwającego 4 dni wydarzenia ze swoimi ulubionymi autorami. Na targach stawiło się 700 wystawców z 27 krajów, a także ponad 700 autorów z Polski i z zagranicy. Byli wśród nich między innymi C.J. Daugherty – autorka serii Nocna Szkoła, Jonathan Franzen czy Leonardo Partignani. Spośród rodzimych twórców największym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z Olgą Tokarczuk, Ignacym Karpowiczem, prof. Jerzym Bralczykiem, Martyną Wojciechowską, Wojciechem Jagielskim, Andrzejem Maleszką, Wojciechem Mannem i Piotrem Fronczewskim. Targi Książki to również ważne w kontekście rynkowym spotkania branżowe, w tym roku m.in. poświęcone projektowi ustawy o stałej cenie książki czy Ogólnopolskiej Bazie Księgarń, organizowane przez Polską Izbę Książki.
Międzynarodowe Targi w Krakowie jak co roku odwiedziły tłumy. Tegoroczna, dziewiętnasta edycja ściągnęła do Krakowa ponad sześciuset gości i ponad siedmiuset wystawców. – Monika Jagiełło, Łukasz Gazur – „Gazeta Krakowska”
Podczas uroczystej gali ogłoszono 18. laureata Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza, która popularyzuje i nagradza dzieła humanistyczne wnoszące istotny wkład w rozwój nauki i kultury. Laureat Nagrody otrzymuje nagrodę pieniężną oraz statuetkę dłuta prof. Bronisława Chromego. Nagrodę otrzymał prof. Michał Głowiński za książkę Rozmaitości interpretacyjne. Trzydzieści szkiców, zbiór fascynujących tekstów-odczytań dzieł literackich bardziej i mniej znanych autorów. Po raz pierwszy na targach stworzono Salonik Literacki, gdzie w miłej atmosferze odwiedzający mogli spotkać się z pisarzami, oraz Salon Komiksu. Miał także miejsce zjazd blogerów piszących o książkach, podczas którego przyznano wyróżnienie Literacki Blog Roku 2015. Zdobyła je Olga Kowalska, autorka bloga „Wielki Buk”.