Weekend z reporterami „Dużego Formatu”

We współpracy z Instytutem Reportażu powstał intensywny, dwudniowy (4-5 czerwca) kurs, który poprowadzili doświadczeni i nagradzani reporterzy: Konrad Oprzędek, Anna Śmigulec i Renata Radłowska. Kurs składał się z 6 bloków tematycznych – łącznie odbyło się blisko 10 godzin zajęć, w trakcie których prowadzący umiejętnie połączyli teorię z praktyką i opowiedzieli o swoich doświadczeniach i tajnikach warsztatu reportera.

Anna Śmigulec – z wykształcenia romanistka i kulturoznawczyni, ukończyła też podyplomowe studia dziennikarskie i Polską Szkołę Reportażu. Współpracuje z „Dużym Formatem”, publikowała w „Wysokich Obcasach”, „Tygodniku Powszechnym”, „Newsweeku”.

Renata Radłowska – krakowianka, mieszka w Nowej Hucie; od 1999 roku dziennikarka krakowskiego dodatku „Gazety Wyborczej”, reporterka „Dużego Formatu”. W 2008 roku w wydawnictwie Czarne wydała książkę Nowohucka telenowela.

Konrad Oprzędek – absolwent polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracę dziennikarską zaczynał w Radiu RMF FM. Od 2011 roku publikuje reportaże w „Dużym Formacie”.

Weekend z reporterami „Dużego Formatu”

Czytaj więcej na www.pisz.miastoliteratury.pl