Weekendy z literaturą

Weekend z literaturą, fot. Marcin Świdziński

W cztery letnie weekendy Biblioteka Mieczysława Porębskiego w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK stała się miejscem spotkań autorskich, warsztatów literacko-plastycznych i zajmujących dyskusji o procesie powstawania książki. Organizowany we współpracy z Krakowem Miastem Literatury UNESCO projekt „Weekendy z literaturą” przybliżył czytelnikom fascynujący świat książki w jej całej różnorodności.

W ramach pierwszej, czerwcowej odsłony projektu odbyło się spotkanie z Danielem i Aleksandrą Mizielińskimi, autorami pięknie ilustrowanego atlasu przetłumaczonego na ponad 20 języków. W lipcu, sierpniu i wrześniu zorganizowano zabawy inspirowane wierszami dla dzieci Juliana Tuwima, zwiedzanie biblioteki MOCAK-u w towarzystwie pisarzy i filozofów oraz specjalną edycję cyklicznej, bezpłatnej akcji wymiany książek Drugie Życie Książki. Podczas ostatniej odsłony „Weekendów z literaturą” zorganizowano wiele atrakcji dla fanów komiksu – warsztaty dla dzieci i inspirującą dyskusję o miejscu powieści graficznej w literaturze, a także rozmowę branżową o pracy edytorów.

„Weekendy z literaturą” w MOCAK-u odbywają się pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.