Kurs Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO

Kurs Kreatywnego Pisania, fot. Mateusz Witkowski

We wrześniu wystartował pierwszy Kurs Kreatywnego Pisania pod szyldem Miasta Literatury UNESCO – projekt skierowany do osób pragnących zdobywać literackie umiejętności od mistrzów pisarskiego rzemiosła. Dzięki obejmującemu sześć intensywnych weekendowych spotkań kursowi uczestnicy rozwinęli warsztat, przeżyli niesamowite spotkania z wybitnymi twórcami-praktykami i zdobyli mnóstwo przydatnej wiedzy na temat tego, jak przejść przez cały proces wydawniczy i przebić się ze swoim dziełem na niełatwym rynku książki.

Koncepcję kursu opracowały Karolina Macios (redaktorka, ghostwriterka, pisarka, specjalistka ds. projektów literackich) i Magdalena Zielińska (tłumaczka, redaktorka, menadżerka kultury). Zajęcia prowadzili czołowi polscy autorzy, m.in. autor kultowych kryminałów Marek Krajewski i nominowany do Paszportu Polityki Wit Szostak, a także Izabela Szolc. Do tego wiedzą podzielili się świetni eksperci z branży wydawniczej: Magda Dębowska z Karakteru – ekspert od prawa autorskiego, Filip Modrzejewski, uchodzący za jednego z najlepszych redaktorów w kraju, czy Marcin Baniak, dyrektor promocji w Wydawnictwie Literackim; a ponadto agenci literaccy, psycholog twórczości, a nawet specjalista od budowania wizerunku. Wykład mistrzowski wieńczący kurs poprowadził zaś sam Jonathan Franzen, jeden z najwybitniejszych obecnie amerykańskich pisarzy.

Przedsięwzięciu od początku towarzyszyło ogromne zainteresowanie – organizatorzy otrzymali ponad 100 zgłoszeń osób z całej Polski, z których na podstawie przesłanych opowiadań wybrano najbardziej uzdolnionych uczestników. O determinacji i entuzjazmie kursantów świadczy fakt, że spośród piętnastu uczestników połowa dojeżdżała do Krakowa z Warszawy, Poznania, Łodzi czy Przemyśla.




Dowiedz się więcej o Kursie na stronie: www.lubimyczytac.pl